Преди да започнеш да буташ стени и да усвояваш тераси, отдели си достатъчно време за планиране и консултация със специалисти. Това със сигурност ще се отплати в дългосрочен план.
Повечето неуспешни ремонти се дължат на недобро планиране, което води и до надвишаване на бюджета. Ето как да се предпазиш от нежелани резултати:
Направи оценка на текущото състояние на дома си
Първата стъпка е да опишеш всички промени, които искаш да направиш. Изброй на лист какво очакваш да постигнеш с реконструкцията на дома си - от функционални и структурни до интериорни нововъведения.
Посъветвай се със специалист
След като си набелязал нужните действия, потърси специалист, който да те консултира – инженер или строителна фирма. Заедно ще можете по-лесно да идентифицирате структурните промени и най-вече да набележите кои от тях са възможни и кои не.
Добрите строители разполагат със специалисти като електротехници, водопроводчици, бояджии и дизайнери по интериор, така че можеш да се възползваш от пакетните им услуги.
Осигури си нужните законови разрешения
Провери за кои от реконструкциите ще е необходимо разрешение от общината и се съобрази със законовите изисквания към проекта ти. Тук отново ще ти е от полза, ако наемеш специалист в строителството, който да ти помогне с документацията.
Осигури финансиране на проекта
Разходите по един толкова мащабен ремонт могат да бъдат големи. Затова и специализираният ни потребителски кредит за финансиране на ремонт е до 70 000 лева. С него можеш да превърнеш апартамента или къщата си в уютен дом, без да правиш компромис с желанията си. След като изчислиш каква сума ще ти е необходима за ремонта, лесно ще я разсрочиш със заем за избран от теб период, с вноска според предпочитанията и възможностите ти.